Genel Bilgiler

    Gümüşhane Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (MALUAM), Merkeze ait yönetmeliğin 03.02.2014 tarih ve 28902 sayılı Resmi Gazete’de  yayınlanması ile faaliyetlerine başlamıştır. Gümüşhane Üniversitesi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası analiz , AR-GE, proje destek taleplerine cevap vermek  üzereÜniversitemizin stratejik planı çerçevesinde geleceğe yönelik hedefler dikkate alınarak multidisipliner özellikte inşa edilmiştir.  Bu doğrultuda Gümüşhane İl’inin son derece zengin maden ve jeolojik çeşitliliği, genel ve endemik bitki florası, organik tarım potansiyeli gibi üstülükleri de dikkate alınarak,  ülke genelinde de ön plana çıkabilecek laboratuarlar oluşturulmasına  öncelik verilmiştir.

    Merkezimiz 1640 m2 kapalı alan içinde 9 ana laboratuar,  hazırlık laboratuarları, çalışma ofisleri, toplantı ve seminer salonu, numune kabul, raporlama, soğuk oda, enerji odası, depo, güvenlik odası, soyunma odaları ve duşlar ile  kafeteryadan oluşmaktadır. 2016 yılı itibarı ile  1 şube müdürü, 1 müdür yardımcısı, 1 kalite yönetim birimi başkanı, 2 öğretim görevlisi, 1 araştırma görevlisi, 2 kimyager, 1 biyolog,  1 maden mühendisi, 1 gıda teknikeri ve 1 hizmetli olmak üzere 12 personel ile hizmet vermektedir.

     Laboratuvarımızda uluslararası geçerli yöntemleri uygulaması ve analiz hizmetlerinin güvenilirliğinin tescili ve performansının artırılması amaçlarına yönelik olarak TS EN ISO/IEC 17 025 2012 standardına göre kurulmuş kalite yönetim sistemini uygulamaktadır. Hizmet kalitemizin artırılmasında müşterilerimizin ve çalışanların memnuniyeti sürekli göz önünde tutulacaktır. Kalite yönetim sistemi temelinde iyileştirilebilecek her kavram daha da iyileştirilecek, uzun vadeli, sürekli, kalıcı başarılara ulaşılacaktır.

   
 
 Copyright 2014 © Gümüşhane Üniversitesi, Merkezi Araştırma Laboratuarı Uygulama ve Araştırma Merkezi
Web Tasarım & Programlama: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı  E-Posta: merkezlab@gumushane.edu.tr